TWOJA PRZEGLĄDARKA JEST NIEAKTUALNA.

Wykryliśmy, że używasz nieaktualnej przeglądarki, przez co nasz serwis może dla Ciebie działać niepoprawnie. Zalecamy aktualizację lub przejście na inną przeglądarkę.

 

OsteoReg-Net

Program TEAM - NET

Program finansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020; Priorytet IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego; działanie 4.4. Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R.

https://www.fnp.org.pl/assets/Logotypy_pasek_PL.jpg

źródło: https://www.fnp.org.pl/oferta/team-net/

cover_fb_fnp

Cele

Celem programu TEAM-NET jest umożliwienie realizacji w Polsce zakrojonych na szeroką skalę interdyscyplinarnych badań naukowych; wzmocnienie ponadregionalnej współpracy pomiędzy jednostkami naukowymi oraz budowanie kompetencji dotyczących wykorzystywania dostępnej infrastruktury badawczej lub rozwoju nowych technologii i usług badawczych.

Program zapewni kontynuację dotychczasowych działań Fundacji w zakresie rozwoju kadr sektora B+R poprzez wsparcie projektów zespołowych realizowanych przez doświadczonych uczonych z całego świata, badaczy na wczesnych etapach rozwoju kariery z uwzględnieniem staży podoktorskich, jak również młodych doktorów zakładających swoje pierwsze zespoły badawcze.

Oferta

TEAM-NET oferuje finansowanie interdyscyplinarnego programu badań naukowych z co najmniej dwóch różnych dziedzin nauki, realizowanego przez sieć współpracujących zespołów badawczych zlokalizowanych w jednostkach naukowych wnioskodawcy. Program ten ma charakter projektu B+R, który uwzględnia sprecyzowany problem badawczy lub wyzwanie społeczno-gospodarcze, a także metody pracy i podejście do jego rozwiązania wraz z zadaniami związanymi z przygotowaniem transferu wiedzy. Projekt uwzględnia zatem realizację badań przemysłowych i prac rozwojowych albo eksperymentalnych prac rozwojowych.

W programie TEAM-NET finansowane będą projekty zgodne z tematami wskazanymi w wykazie Krajowych Inteligentnych Specjalizacji (KIS), niemniej z uwagi na interdyscyplinarnych charakter projektu, może on uwzględniać komponenty z udziałem naukowców reprezentujących nauki społeczne czy humanistyczne.

Projekt badawczy może być realizowany przez co najmniej 3 do maksymalnie 6 zespołów. Budżet projektu wynosi do 3,5 mln zł na zespół na 36 miesięcy.

Finansowanie może być przyznane na okres od 36 do 48 miesięcy.

Otrzymane finansowanie można przeznaczyć m.in. na wynagrodzenia liderów i członków zespołów, stypendia członków zespołów, a także na koszty realizacji interdyscyplinarnego programu badawczego.

Dodatkowe Informacje

Zarządzanie Projektem

Projektem zarządza zespół zarządzający, który składa się z:

  • kierownika projektu posiadającego co najmniej 10-letnie doświadczenie w prowadzeniu prac B+R i zarządzaniu projektami, którego rolą jest przede wszystkim koordynowanie prac zespołów badawczych oraz
  • po jednym przedstawicielu z każdego podmiotu wskazanego we wniosku posiadającym co najmniej 5-letnie doświadczenie w prowadzeniu prac B+R.

Ponadto, w zespole zarządzającym wskazana jest jedna osoba (inna niż kierownik projektu), posiadająca co najmniej 5-letnie doświadczenie we wdrażaniu wyników prac badawczych do praktyki gospodarczej, bądź świadczeniu usług badawczych, która będzie odpowiadać za rozwój współpracy w ramach projektu miedzy jednostkami naukowymi i przedsiębiorcami.

Nad jakością prac badawczych i wyborem liderów grup badawczych czuwa Komitet Naukowo- Gospodarczy (KNG), składający się z co najmniej 5 do 9 autorytetów w zakresie prac prowadzonych we wniosku. W jego składzie co najmniej 1/2 członków musi być zatrudniona poza podmiotami wnioskodawców. Co najmniej 1/2 członków KNG powinna posiadać doświadczenie w transferze wyników badań naukowych do gospodarki, co najmniej 1/3 członków powinna reprezentować przedsiębiorców działających w obszarze podjętym we wniosku (np. przedstawiciele izby gospodarczej, stowarzyszenia naukowo-technicznego lub klastra).

Skład osobowy KNG przedstawiany jest przez Wnioskodawcę na etapie składania wniosku o dofinansowanie projektu TEAM-NET.

Zespoły badawcze

Projekt TEAM-NET może być realizowany przez co najmniej 3 do maksymalnie 6 zespołów badawczych. W każdym zespole przewidziano zaangażowanie co najmniej trzech osób będących studentami, doktorantami lub młodymi doktorami (do 9 lat od otrzymania stopnia naukowego, w roku rekrutacji do zespołu). Ponadto w zespole mogą pracować pracownicy techniczni oraz nie więcej niż dwie osoby posiadające stopień naukowy, niezbędne do prowadzenia prac B+R lub opieki nad młodymi członkami zespołu (wskazane  przez kierownika projektu i akceptowane przez KNG oraz FNP).

Rekrutacje do pracy w projekcie

Liderzy grup badawczych są wybierani i akceptowani przez Komitet Naukowo-Gospodarczy projektu. Co najmniej połowa zespołów badawczych będzie prowadzona przez liderów wybranych w konkursie (nadzorowanym pod względem spełnienia warunków projektu przez KNG) i niebędących w ostatnich 2 latach pracownikami żadnego z podmiotów wnioskodawców.

W przypadku doktorantów i młodych doktorów rekrutacja ma charakter konkursu ogłoszonego co najmniej na portalu EURAXESS. Rekrutacje odbywają się według zasad ogłoszonych w dokumentacji konkursowej.

Program finansowany w ramach Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój 2014-2020; Priorytet IV: Zwiększenie potencjału naukowo-badawczego; działanie 4.4. Zwiększenie potencjału kadrowego sektora B+R.

https://www.fnp.org.pl/assets/Logotypy_pasek_PL.jpg

źródło: https://www.fnp.org.pl/oferta/team-net/

Politechnika Wrocławska © 2024